پایگاه خبری تلکسیران

اخبار لحظه به لحظه ایران و جهان

۴ ماه پیش

نمی‌توانم بگویم در آینده نرخ ارز چگونه خواهد شد/ نرخ‌ های موجود نرخ ارز ما نیست

رئیس کل بانک مرکزی گفت: مردم عادی بر روی ارز سرمایه گذاری نکنند. من نمی‌توانم بگویم در آینده نرخ ارز چگونه خواهد شد اما نرخ‌های موجود نرخ ارز ما نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص قیمت ارز اظهار کرد: از نظر ذخایر ارزی وضعیت خوبی داریم و وضعیت مان از نظر اسکناس مطلوب است.

وی ادامه داد: یکسری متغیرهای سیاسی روی نرخ ارز تأثیر می گذارد؛ این متغیرهای سیاسی مبنای اقتصادی ندارد، یک روز شایعه می کنند قرار است جنگ شود یک روز شایعه می کنند قرار است مذاکره شود و یا اتفاقاتی در منطقه بیفتد.

رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: یکسری افراد هستند که از این فرصت ها استفاده می کنند و با ایجاد جو روانی، نرخ ارز را بالا و پایین می برند، مردم نباید تابع این نوع متغیرهای سیاسی به مساله ارز نگاه کنند.

همتی افزود: خیلی تلاش شد در هفته گذشته با توجه به جو سیاسی ناشی از اعلامیه ایران در مورد برجام، قیمت ارز را بالا ببرند که خوشبختانه نتوانستند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: این نرخ ها، نرخ های پایداری نیست و ممکن است هر لحظه تغییر کند. مردم عادی بر روی ارز سرمایه گذاری نکنند. من نمی توانم بگویم در آینده نرخ ارز چگونه خواهد شد اما نرخ های موجود نرخ ارز ما نیست؛ ان شاءالله شرایط در مورد نرخ ارز بهتر شود.

منبع: موج

برچسب های خبر

بانک مرکزی رئیس کل بانک مرکزی نرخ ارز برجام قیمت ارز عبدالناصر همتی جلسه هیات دولت بازار ارز ذخایر ارزی
اخبار مرتبط

{{Title}}

{{Title}}

3 دقیقه قبل

{{Title}}

{{Title}}

3 دقیقه قبل

{{Title}}

{{Title}}

3 دقیقه قبل