پایگاه خبری تلکسیران

اخبار لحظه به لحظه ایران و جهان

۳ ماه پیش

شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از فینال لیگ ملت‌های والیبال 2019 با نتیجه سه بر یک مقابل لهستان شکست خورد.
به گزارش ایسنا، از ساعت 2:30 بامداد جمعه 21 تیر ماه 1398 تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از مرحله فینال لیگ ملت‌های والیبال 2019 در شیکاگو به مصاف تیم ملی لهستان رفت و در نهایت با نتیجه سه بر یک (25-21، 25-18، 25-20، 25-21) نتیجه را واگذار کرد.تیم ملی ایران در این بازی با ترکیب میلاد عبادی پور، محمدرضا حضرت پور (لیبرو)، سعید معروف، سید محمد موسوی، پوریا فیاضی، امیر غفور و علی شفیعی بازی را آغاز کرد. لهستان نیز با ترکیب موزاج، کومندا، بارتوش، بندورز، کلاس، جاکوب (لیبرو) و هوبر به صاف شاگردان ایگور کولاکوویچ رفت.
ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال پس از باخت سه بر یک ایران برابر لهستان در دور نهایی لیگ ملت‌ها گفت: بازی سختی برای ما بود. ما ست اول را بسیار خوب آغاز کردیم و واقعاً در فرم خوبی بازی کردیم. اما در ست دوم تیم لهستان دفاع‌های خوبی انجام داد و ما در دریافت‌ها مشکل داشتیم. آن‌ها در ادامه‌ی بازی در سرویس نیز خیلی خوب عمل کردند.
سرمربی تیم ملی والیبال افزود: بازی خیلی بزرگی را در دور نهایی لیگ ملت‌ها داشتیم. ما مقابل تیمی مغلوب شدیم که بهتر از ما عمل کرد و به اندازه‌ی کافی قدرتمند بود.
ست اول: 25 – 21 ایران
در آغاز این ست ایران عملکرد بهتری در زدن سرویس داشت و توانست با درخشش عل شفیعی 3 بر صفر از حریف پیش بیافتد، اما در ادامه لهستان فاصله را به یک امتیاز کاهش داد. لهستان در امتیاز 7 بازی را به تساوی کشاند اما این ایران بود که با آبشار امیر غفور 8 – 7 وقت استراحت فنی اول را از آن خود کرد. با ورود دو تیم به زمین ایران با درخشش غفور 11 – 7 پیش افتاد تا هینن برای تیم لهستان درخواست وقت استراحت کند. با شروع مجدد بازی عملکرد خوب بازیکنان ایران در دفاع ادامه داشت تا 14 – 10 از لهستان پیشی بگیرد. با درخشش غفور در خط سرویس ایران 16 – 10 وقت استراحت فنی دوم را نیز از آن خود کرد.
با ورود دو تیم به زمین باز هم این امیر غفور بود که یک امتیاز سرویس دیگر را کسب کرد تا ویتال هینن در امتیاز 17 – 10 دوباره درخواست وقت استراحت کند. با شروع مجدد بازی لهستان 3 امتیاز متوالی گرفت تا بازی 18 – 14 شود و ایران تقاضای وقت استراحت کند. لهستان با کسب دو امتیاز متوالی فاصله را به دو امتیاز کاهش داد تا کولاکوویچ در امتیاز 23 – 21 تقاضای وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین ایران دو امتیاز متوالی را کسب کرد تا 25 – 21 ست نخست بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد.
ست دوم: 18 – 25 لهستان
با آغاز ست دوم لهستان عملکرد بهتری داشت و 6 – 4 از ایران پیش افتاد. در ادامه هم این لهستان بود که عملکرد بهتری در زدن سرویس داشت و 8 – 5 وقت استراحت فنی اول را از آن خود کرد. ایران با درخشش فیاضی توانست فاصله را به یک امتیاز کاهش دهد تا ویتال هینن در امتیاز 10 – 9 برای لهستان تقاضای وقت استراحت کند. ایران سرانجام در امتیاز 11 بازی را به تساوی کشاند.
در ادامه پس از اعتراضات زیاد هینن به داوری، لهستان 16 – 13 از ایران پیش افتاد و وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کرد.
با شروع مجدد بازی لهستان یک امتیاز دیگر را با اشتباه معروف در دادن پاس کسب کرد تا کولاوویچ در امتیاز 17 – 13 تقاضای وقت استراحت کند. عملکرد خوب لهستانی‌ها در زدن سرویس ادامه داشت تا اینکه 25 – 18 پیروز ست دوم بازی شد.
ست سوم: 20 – 25 لهستان
دو تیم به صورت پایاپای تا امتیاز 5 در این ست پیش رفتند تا اینکه ایران 6 – 5 از لهستان پیش افتاد. بازی به صوت نزدیک ادامه داشت تا اینکه ایران 8 – 7 وقت استراحت فنی اول را کسب کرد.
با ورود دو تیم به زمین ایران با درخشش امیر غفور در خط سرویس، سه امتیاز متوالی را کسب کرده و 11 – 8 از لهستان پیش افتاد. با شروع مجدد بازی با درخشش بدنورز در خط سرویس لهستان با کسب 4 امتیاز متوالی 12 – 11 از ایران پیش افتاد. با درخشش هوبر در حمله و خط سرویس، لهستان 15 – 13 پیش افتاد و در نهایت 16 – 13 وقت استراحت فنی دوم را کسب کرد.
با شروع مجدد بازی ایران فاصله را به دو امتیاز کاهش داد، اما باز هم لهستان با به کارگیری سرعت در خط حمله، دفاع ایران را جا گذاشته و 18 – 15 پیش افتاد تا کولاکوویچ برای ایران تقاضای وقت استراحت کند. فاصله 5 امتیازی دو تیم حفظ شد تا اینکه لهستان 25 – 20 ست دوم بازی را نیز با برتری پشتت سر گذاشت.
ست چهارم: 21 – 25 لهستان
با شروع ست نیز باز هم لهستان با درخشش هوبر در دفاع روی تور آبشارهای ایران را یکی پس از دیگری دفاع کرده و 5 – 2 پیش افتاد. در ادامه هم برتری لهستان ادامه داشت و 8 – 6 وقت استراحت فنی اول را کسب کرد. ایران در نهایت با درخشش موسوی و مجرد در دفاع روی تور بازی را 10 بر 10 به تساوی کشاند. لهستان همچنان با به کارگیری سرعت دفاع ایران را جا گذاشته و 16 – 14 وقت استراحت فنی دوم را هم از آن خود کرد.
با شروع مجدد بازی عملکرد خوب لهستانی‌ها در زدن سرویس و دریافت‌های اول ادامه داشت و توانستند فاصله را به سه امتیاز افزایش داده و 21 – 18 از ایران پیش بیافتند. شب خوب لهستانی‌ها ادامه داشت تا اینکه 25 – 21 پیروز ست چهارم شده و در مجموع 3 بر یک پیروز بازی شد.
به این ترتیب تیم ملی لهستان با کسب دو برد و 5 امتیاز صدرنشین گروه دوم مسابقات شده و به عنوان نخستین تیم راهی نیمه نهایی مسابقات لیگ ملت‌های والیبال 2019 شد. از سوی دیگر تیم ملی والیبال فرانسه با قبول دومین شکست در مرحله پایانی لیگ ملت‌ها، از دور رقابت‌ها کنار رفت. به گزارش ایسنا، در چهارمین بازی مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال 2019 در شیکاگو، از ساعت 5:30 بامداد جمعه21 تیر ماه 1398 تیم‌های فرانسه و روسیه به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با نتیجه سه بر صفر (25-16، 25-23 و 25-17) به سود روسیه پایان یافت تا تیم ملی فرانسه با دو شکست در این مرحله از دور رقابت‌ها کنار برود.
به این ترتیب تیم ملی روسیه با کسب یک برد و سه امتیاز بدون ست باخته موقتاً صدرنشین گروه اول مرحله نخست فینال لیگ ملت‌های والیبال 2019 شد. تیم ملی آمریکا نیز به دلیل یک ست باخته، با یک برد و سه امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد. فرانسه نیز با قبول دو شکست مقابل این دو تیم از دور رقابت‌ها کنار رفت.
دو تیم روسیه و آمریکا (میزبان) از ساعت 5:30 بامداد فردا (شنبه) 22 تیر ماه 1398 برای تثبیت صدرنشینی در گروه A مسابقات به مصاف یکدیگر می‌روند.
ست اول: 25 - 16 روسیه
در این ست روس‌ها از همان ابتدا در دفاع روی تور و زدن سرویس عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند و بنجامین تونیوتی پاسور فرانسه را از جریان بازی خارج کردند و در نهایت پس از کسب وقت‌های استراحت فنی اول و دوم 25-16 ست نخست را با برتری پشت سر گذاشتند.
ست دوم: 25 – 23 روسیه
با شروع ست دوم نیز این شاگردان ساملوو در تیم ملی روسیه بودند که عملکرد خوب خود را ادامه دادند و پس از کسب وقت استراحت فنی اول و دوم، نمایش قابل قبولی در زدن سرویس و دفاع روی تور داشتند تا 25-23 ست دوم بازی را نیز با برتری پشت سر بگذارند.
ست سوم: 25 – 17 روسیه
در این ست نیز شاگردان تیلیه نتوانستند مقابل سرویس‌ها و دفاع خوب روس‌ها عملکرد خوبی داشته باشند و با نتیجه 25-17 نتیجه را واگذار کردند تا در مجموع شاگردان ساملوو (تیم ملی روسیه) سه بر صفر پیروز این بازی حساس شوند.

#لیگ ملت‌های والیبال #تیم ملی والیبال لهستان #ایگور کولاکوویچ #ایران #ورزش #لیگ جهانی #معروف
منبع: خبروان
اخبار مرتبط

{{Title}}

{{Title}}

3 دقیقه قبل

{{Title}}

{{Title}}

3 دقیقه قبل

{{Title}}

{{Title}}

3 دقیقه قبل